ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Дневен Ковид биланс – Прилеп руши рекорди

1.459

Денеска во општина Прилеп има 38 нови случаи на коронавирус, а 13 лица оздравеле од заразната болест, информираат од Центарот за јавно здравје Прилеп.

Од последици на коронавирусот, починаа две лица на 75 и 78-годишна возраст;

Бројот на активни случаи изнесува 237, од кои 201 се наоѓаат на домашно, а 36 на болничко лекување;

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 594 лица;

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 973.  

Поради зголемениот број на случаи на коронавирус во општината, градоначалникот Илија Јованоски за утре, четврток, во 11:00 часот закажа седница на Општинскиот кризен штаб.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе