ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нов директор доби ЈКП Комуналец -Прилеп

747

Од денеска, нов В.Д директор на ЈКП„Комуналец“ – Прилеп, е Даре Цветаноски, досегашен раководител на Секторот за ЈПП паркови и зеленило.

“Цветаноски, по вокација е инженер по хортикултура, а својот работен век го поминува во „Комуналец“, доследен на заложбата за чист, уреден и зелен Прилеп. Оваа мисија ја продолжува и понатаму, овој пат, како прв човек на ЈКП„Комуналец“ – Прилеп “ -се вели во соопштението од ова јавно комунално претпријатие во Прилеп

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе