ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

До 31 јули продолжен рокот на важност на патните исправи и возачки дозволи

480

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека е продолжен рокот на важност на патните исправи и возачките дозволи чиј рок на важност е истечен во периодот на вонредната состојба и тие важат до 31 јули 2020 година.
Ваквата одлука ја донесе Владата на 51-вата седница, на предлог на Министерството за внатрешни работи, со уредба со законска сила за патните исправи и за возачките дозволи за време на вонредна состојба.
„Тоа значи дека овие граѓани нема потреба да вадат нови патни исправи и возачки дозволи до овој датум, но доколку сепак, сакаат да извадат нови документи, на располагање секој работен ден се службите на МВР“, се вели во соопштението од МВР.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: