ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Која струка тебе ти прилега?! Ајде пробај, преку квиз апликацијата од СОУ „Орде Чопела“

1.152

Поради новонастаната состојба со пандемијата преку „онлајн“ формат , стручните средни училишта  се обидуваат да ги промовираат своите програми пред полу- матурантите за учебната година 2020-2021. Некои од нив веќе имаат направено видео снимки кои преку разни мрежи и програми се обидуваа да им бидат претставени на учениците, се со цел да ги доближат нивните профили и струки до идните средношколци. Но, квиз формата  за презентација на профилите и струките на СОУ „Орде Чопела“, наиде на многу интересни реакции. (линкот за тестирање е подолу)

Квиз форамта , за своја презентација на СОУ „Орде Чопела“, наиде на многу интересни реакции. Преку неколку  квиз прашања , (кои , доколку ,правилно ги одговорите ) ќе откриете „дали сте вие иден градежник, земјоделец, ветеринар, оптичар…

Prezentacija-SOU-Orde-Copela_1589291271

Кликнете на линкот и проверете , која струка Вам Ви прилега: Хемиско – Технолошка Струка, Земјоделско  ветеринарна ,Градежно геодетската или Лични услуги (техничар за очна оптика)

Апликацијата ја креираше , проф. Филип Ристески од СОУ „Орде Чопела“

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: