ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

До темел изгореа 4 социјални бараки кај Варош – пожарникарите спасуваа човечки животи

1.213

Денеска целосно изгореа четири социјални бараки во населбата Варош . Пожарникарите со помош на граѓаните, во последен момент спасуваа човечки животи од огнот. Спасени се две неподвижни лица, а меѓу несреќните има и три деца од кои едно седумесечно бебе. Сите се во добра состојба.

Во овој голем пожар што се случи во Варош 11 жители останаа без своите домови. Пожарот бил пријавен во 10,30 мин.

Речиси два часа над 10 пожарникари со неколку возила го гаснеа пожарот. Сомнежот е во спој на апарат за акумулатори, но не е потврдено.

Социјалните бараки се стари повеќе од 20 години. Во нив живеат социјално загрозени семејства. Локалната самоуправа најави помош. Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски го посети местото и посочи дека семејствата ќе бидат привремено згрижени.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе