ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Два активни пожари во прилепско- во гаснењето вклучена и Армијата

639

Од ЦУК информираат дека на територијата на ЕЛС Прилеп има 2 активни пожари на отворен простор: во атарот на селата Дрен-Смолане каде гори сува трева и шума и е во близина на објекти.

Пожар кој започна на ден 02.08.2021 во 13.10 во атарот на с.Топлица се проширил во атарите на с.Ракле и с.Никодин. Гори сува трева, а во повисокиот дел и густа шума.

На магистралниот пат Прилеп-Градско гори чалија,сува трева и грмушки

На двата пожари од раните утрински часови во гаснење учествуваат 9 пожарникари со 4ПП возила и 28 припадници на АРМ и вработени ,,Црн бор,,-Прилеп, се наведува во извештајот од ЦУК.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе