ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Дури, пет прилепски момчиња се дел од македонската кадетска репрезентација

731

Машката кадетска репрезентација на Македонија во Охрид ги продолжува подготовките за настапот на ЕХФ шампионатот што ќе се игра во Скопје.

Во оваа селекција на селекторот Лазаров се наоѓаат 5 играчи од РК Прилеп: Хари Павлов , Божидар Илиески, Теодор Тодески, Сашко Манчески и Ѓорѓи Ерманоски. Но, во составот на кадетската репрезентација е уште еден прилепчанец во рамките на стручниот штаб – тренерот Ице Соколески, кој е дел од стручниот штаб на Кирил Лазаров,со што Прилеп може да се пофали дека останува расадник на македонскиот ракометет.

Кадетите ќе одиграат четири пријателски средби. Денеска и утре против Италија, а на 25 и 26 јули ќе се сретнат со Црна Гора.

Претстојното EHF М19 Championship ќе се одржи во Скопје, Македонија во период од 09 до 15 август. На EHF М19 Championship репрезентацијата на Македонија е во А групата, со репрезентациите на Грција и Полска.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе