CSS Template

Двајца новозабоелни и 10 лица казнети поради неносење на заштитни маски

491
Avtokontrol1

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, петок 22 мај:

Во  Прилеп денеска има двајца новозаболени и едно оздравено лице од коронавирус. Во самоизолација се наоѓаат 85 лица. Во изминатото деноноќие немало нарушувања на полицискиот час, но во изминатите два дена против 10 лица се поднесени прекршочни пријави заради не носење заштитни маски.


semm
Vivafarm
Farma Dolneni