ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Двајца новозабоелни и 10 лица казнети поради неносење на заштитни маски

686

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, петок 22 мај:

Во  Прилеп денеска има двајца новозаболени и едно оздравено лице од коронавирус. Во самоизолација се наоѓаат 85 лица. Во изминатото деноноќие немало нарушувања на полицискиот час, но во изминатите два дена против 10 лица се поднесени прекршочни пријави заради не носење заштитни маски.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе