CSS Template

Двајца новозаразени од Ковид-19 во Прилеп, по еден во Крушево и во Македонски Брод

242

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 2 случаја на заболени од коронавирус, а еден пациент оздравел од заразната болест. По еден новозаболен од Ковид-19 има во општините Крушево и Македонски Брод;
Бројот на активни случаи изнесува 59, од кои 44 се наоаѓаат на домашно, а 15 на болничко лекување;
На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“, хоспитализирани се 14 лица позитивни на коронавирус;
Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат вкупно 87 лица.


Vivafarm