ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Еден куп шанси за Македонија но на крајот пораз (ФОТО)

425

Динамично , впечатливо , агресивно, дури на моменти и повеќе од потребно за македонската фудбалска репрезентација која остави одличен впечаток против Романија. Среќно домаќините стигнаа до три бода во првиот квалификациски дуел. Требаше на крајот да биде задоволена правдата , но се чини дека повторно мала деконцетрација во одбраната беше пресудна за конечниот епилог. Романија – Македонија 3:2 (1:0).Танасе го отвори резултатот во 28 минута а домаќините го зголемија водството во 58 минута преку Михаила.За една минута во финишот Македонија стигна до израмнување со головите на нововлезените Адеми во 82 и Трајкоски минута подоцна Но на крајот сепак Романија посреќна , откатко Хаџи ги постави конечните 3:2.

Во групата каде игра македонската селекција , Германија – Исланд 3:0 , Лихтештајн – Ерменија 0:1.Во следниот дуел Македонија ќе ја дочека селекцијата на Лихтештајн.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе