ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Крушевските терени подготвени за вечерно скијање!

594

Вљубениците на зимските спортови овој викенд на крушевските скијачки терени ќе можат да уживаат во уникатно задоволство – вечерно скијање. Општината заедно со менаџментот на ски терените „Станич“ ги подготвија терените со нови ЛЕД сијалици.  Патеките се  расчистени и спремни за скијање и во вечерните часови кое што ќе се одржува за прв пат претстојниов викенд. Вообичаено, жичарницата и ски лифтовите ќе работат во текот на цел ден, а вечерното скијање ќе започне од 17 и ќе трае до 21 часот.

Оваа информација ја потврди и градоначалникот Томе Христоски на социјалните мрежи

„Поставено е ново лед осветлување на скијачките терени ,,Станич”. Овој викенд започнуваме со ноќно скијање по сите здравствени протоколи, заедно со бизнис субјектот одговорен за менаџирање на ски терените. Само со нови и разнолики содржини ќе дојдеме до подобар локален економски развој, преку привлекување на домашни туристи почитувајќи ги протоколите да се прилагодуваме на новото нормално.бЗа прв пат ноќно скијање во Крушево!“, напиша Христоски

Скијачките терени на месноста Станич, се опремени со ски-лифтови: двосед жичница со капацитет 700 лица/час, скилифт сидро 700 лица/час; единечен скилифт капацитет 600 лица/час.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе