ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Еден новозаболен во Прилеп, од вкупно 156 во Македонија

465

Од направени 1.227 тестирања, за изминатото деноноќие регистрирани се 156 нови случаи на Ковид-19, информираат од Институтот за јавно здравје. И денеска најголем број – 100 се од Скопје, додека од Прилеп е регистриран 1 новозаболен од корона вирус. Починати се 6 лица, четворица пациенти од Скопје и двајца од Тетово.
Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани од почетокот на епидемијата изнесува 4.820, оздравени пациенти  1.863, на починати е 222, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2.735.

Во Прилеп се вкупно активни 17, од досега регистрирани корона позитивни случаи 230 од почетокот на пандемијата до денес.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе