ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп, попладне 16,10 часот- редица без ред

2.044

Редица  луѓе чекаа пред банката во центарот на градот доцна попладнево. Нам не изненади  долгиот ред луѓе , кои, навистиана во овој, попладневен период од денот што изминува, е невообичаен пред банка.  Не ги прашавме граѓаните зошто се наредиле во овој ред и која услуга им е потребан од банката?Зошто чекаат пред влезот?  Што е целата да стојат тука во ред со часови ? Тоа е нивна работа. Но, едноставно и не сакаме и ние да се изложуваме на ризик и да се доближуваме до групата, поради  пандемијата. Но,  пред влезната врата на банката,  беше  и уште потешко да се дојде , зашто таму, веќе луѓето беа во куп.  А,  меѓусебните кошкања и караници, особено пред влезот, по некоја пцовки и навреди, нервозни лица и уморни фаци, беа евидентни.

Топлото време, долгиот ред и чекањето , веројатно со часови ,  со право создал нетпреливост меѓу луѓето, кој чекаат пред банка во ред …Кој  со заштитна маска, кој без маски , без држење на вообичаеното растојание и дистанца, но и  без можност тоа да го  направат, поради бројноста …

Вака,  денеска,19 јуни , во 16 ,10 мин , беше во центарот на Прилеп!

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: