ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Едно лице почина на 54 години од КОВИД 19, а 8 се новозаболени

552

Денеска (05.09 2020) во општина Прилеп има 8 случаи на заболени од коронавирус, а од последици на коронавирусот, почина едно лице на возраст од 54 години. 4 лица оздравеле од заразната болест, информираат од Центарот за јавно здравје – Прилеп.

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 142. Од нив, 115 лица се наоѓаат на домашно, а 27 на болничко лекување. Вкупниот број на заболени од вирусот од почетокот на пандемијата изнесува 518.

Но, состојбата е загрижувачка зашто, речиси секојдневно во Прилеп, оваа недела, во просек има 8 новозаболени лица. Вкупно со денеска, бројот на новозаболени оваа недела изнесува 47 лица. Вчера , петок беа регистирани 4 случаи, во четвртокот,  12-сет , во средата 8 , во вторникот 15  кои беа со лесна клиничка слика, а во понеделникот немаше нови случаи на заболени од коронавирус.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе