ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Ексклузивно : DaCapo Бенд мелем на македонската музичка сцена

895

Со своето присуство на македонската музичка сцена , бендот DaCapo , од тиквешијата , создава една поинаква димензија , кога ги слушате нивните музички изданија во живо и како настапи со коверите во нивна преработка. DaCapo бенд е спој на искусни музички имиња кои неколку години творат заедно како музичка група која е мелем на македонската музичка сцена.

https://www.youtube.com/watch?v=T8PWCt1DeR0

Ексклузивно за Радио Пела , на гости ни беа Васко Спасов и Љупка Арсовска како вокали во групата , Влатко Ѓорчев на кларинет и Горан Костадинов на клавијатури , кои во живо во нашата програма направија одлично музичко шоу , покажувајќи како тие живеат за музиката.

Во продолжение погледнете и како то изгледаше и звучеше на ТВ платформата на Радио Пела уживајте !

https://www.youtube.com/watch?v=rzKOmB4TzGk

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе