ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Тони Димоски : “И млад и на 50 години”- горд сум што му помогнав на прилепскиот ракомет (ФОТО + ВИДЕО)

1.180

За ракометната кариера на прилепската голманска легенда Тони Димоски , за искуствата поминати во дресот на ракометниот клуб Тутунски Комбинат , разговаравме во нашата програма во живо. Димоски се потсети на почетоците и на сите натпревари во кои тој настапувал за прилепскиот клуб.

Димоски рече дека во времето кога тој го носел дресот на Тутунски Комбинат , желбата за играње и за докажување била голема , со респект зборуваше за генерацијата со која тој го достигна врвот во ракометот.

За работата со стручните и врвни тренери , за подготовката за секој натпревар во преполната сала како и за многу друго рaкометни пикантерии погледнете во видеото подолу , од разговорот кој го водеше колегата Зоран Игески.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе