ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЕКСКЛУЗИВНО : Маркови Внуци : Ние тргнавме за Италија – Македонија во срцето (ВИДЕО + ФОТО)

Прилепските навивачи со директна подршка за националниот фудбалски тим

363

Тетинчо , Журче , Фриц, Белото , Кико, Егето, Касапо , Мачето , Камче, Срцата ……како дел од Марковите Внуци , заедно во еден глас и со една желба и страст , Македонија во срцето , тргнаа за Италија каде директно ќе и даваат подршка на македонската фудбалска репрезентација во бараж дуелот против Италија на стадионот “Ренцо Барбера” Палермо.Дуелот се игра на 24 Март со почеток од 20:45.

ЕКСКЛУЗИВНО за Радио Пела и дел од атмосферата во автобусите кои организирано тргнаа кон Апенините , ги има вкупно два  но во едниот се и петнаесетмина прилепчани , членови на навивачката група Маркови внуци.Погледнете подолу во видеото.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе