ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ИЗВЕСТУВАЊЕ! ВОНРЕДНАТА (неделна) ЛИНИЈА на Јавниот градски превоз, од 2 часа се менува на 1 час

581
ИЗВЕСТУВАЊЕ!!! Јавниот Градски Превоз – Прилеп почнувајќи од недела 03.04.2022,  ќе изврши промена на времето на сообрајќање на автобусите на ВОНРЕДНАТА (неделна) ЛИНИЈА од 2 часа на 1 час. Последното тргнување од Нови Гробишта ќе биде во 12:30 часот.
Во интерес на граѓаните кои го користат јавниот  градски превоз до Новите гробишта, распоредот на тргнување на автобусите од почетните постојки ќе биде следниот:
1. Хотел Салида: 06:30, 07:30, 08:30, 09:30 , 10:30, 11:30.
2. Нови Гробишта: 07:30, 08:30, 09:30, 10:30, 11:30, 12:30.
НАПОМЕНА: Оваа промена нема да важи за неделите, односно деновите во државен празник, кога истовремено е верски и празник. Тогаша времето на сообраќајње на автобусите ќе биде продолжено за 2 часа, односно последен автобус кој ќе тргнува од Н.Гробишта ќе биди во 14:30 часот .

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе