ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Елена Јовческа – прилепска естрадна дива со стил

1.180

Во Музички филиграни за прв пат гостинка една дама.
Елена Јовческа од Прилеп е препознатлива по нејзиниот мелозвучен глас, прекрасен изглед, но и уште една специфика – Елена одлично го владее македонскиот инструмент – гајда.Како започна нејзината кариера?

Што најмногу ја инспирира да твори и да гостува на музичките манифестации, фестивали, да биде дел од концертите во странство низ Европа, во Америка, Канада и Австралија.
Што е најново од богатата музичка кариера на Елена Јовческа?
Целата емисија за сите почитувачи на македонската фолк естрада на следниот линк:

Проследете ја емисијата „ Музички филиграни“ која се емитува секој четврток во живо во 20 часот и фејсбук фан страната на Radio Pela 96,8 FM.
Репризните изданија на „ Музички филиграни“ се во истото време во сабота и во недела.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе