ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Четврти ден од светиниколскиот турнир

598

Вчера се одиграа натпреварите во рамки на четвртиот ден од светиниколскиот турнир во Прилеп. Резултати и табели од натпреварите за турнирот во мал фудбал

СВЕТИ НИКОЛА – 2017, 15.Декември.2017 година ( Петок )

Ветерани
16.30 часот “ОМР Прилеп”– “Локален Спортски Сојуз” 2:3

Сениори
17.20 часот “Мермерен комбинат”–“Мите Транс” 1:11

Ветерани
18.10 часот “Портал” – “Мермерен комбинат” 2:0

Сениори
19.00 часот “ФК Црнилиште” – “Коњска Сила” 1:2
19.50 часот “Витаминка” – “Дебреште” 4:1
20.40 часот “ФК Големо Коњари” – “Лајт Пролетер” 1:3
21.30 часот “Бучин“ – „Теко Солар” 0:3

Распоред на натпреварите за турнирот во мал фудбал СВЕТИ НИКОЛА – 2017, 16. Декември.2017 година ( Сабота )

ПИОНЕРИ генерација 2005

10.00 часот „Дониа“ – „Кабелнет“
10.40 часот “Кафе Вирус” – “Победа”

ПИОНЕРИ генерација 2006

11.20 часот “Ла Костас -Победа” – “Меди Колароски”

ПИОНЕРИ генерација 2005

12.00 часот “Дониа“ – “Победа”
12.40 часот “Кабелнет” – “Кафе Вирус”

ПИОНЕРИ генерација 2007

13.20 часот “Победа” – “Касни Порасни”
14.00 часот “Теко Солар Јуниор” – “Корзо”

Сениори

16.00 часот „П.С. – Прилеп“ – „ФК Црнилиште“

Ветерани

16.40 часот “Изофас” – “ОМР – Прилеп”
17.20 часот “Локален Спортски Сојуз” – “Изофас“

Сениори

18.10 часот “Портал” – “Ковалски -Теракота”
19.00 часот “Црна Река” – “Инфинити”
19.50 часот “Ковалски – Теракота” – “Црна Река”
20.40 часот “2006 Зоки” – “Мулти Фикс”
21.30 часот “Скара Балче“ – „2006 Зоки”

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: