ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Фатени на дело – краделе од фабрика во Прилеп

1.050

Двајца крадци биле фатени на дело како „оперираат“ во фабрика во Прилеп информираат од полицијата:

„Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи во Прилеп, вчера во 12:20 часот ги лишиле од слобода Ќ.Ш.(40) и Р.А.(43).

Тие биле затекнати при кражба на предмети од фабрика на ул.„Александар Македонски”. Одземените предмети се вратени на сопствениците, а по документирање на случајот, против двајцата ќе биде поднесена соодветна пријава,“ стои во известувањето од МВР.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе