ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Дрога пронајдена кај затвореник во КПУ Прилеп

136

На 12.07.2022 во ОВР Прилеп, од  Казнено – поправната установа Затвор Прилеп било пријавено дека затворски службеници, при преглед на просторијата од осуденикот Ф.А.(42) од Битола, пронашле марихуана и грутчеста материја, информира МВР.

Полициски службеници излегле на местото и дрогата била одземена за понатамошна постапка, а по документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе