СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

Филмски викенд во паркот на Могила

1.073

Интересна иницијатива на асоцијацијата „Винтер Aприкот“ – да се оживее уште едно прекрасно, ама подзаборавено катче во нашиот град – амфитеатарот на Паркот на револуцијата, на Могилата на непобедените.
Филмска вечер ќе се одржи денеска, со почеток во 21 часот, во Амфитеатарот на Могила.
Како што информираат од „Винтер Aприкот“ манифестацијата долго се подготвува и ова е само прв викенд посветен на филмот со посебен избор на етнографски филмови.
-За оние кои веруваат дека секое место има душа, за оние кои веруваат дека секој човек е приказна, но знаат дека сè не се случува со причина. За оние кои се подготвени да се опуштат и да бидат пренесени во визуелното истражување на човечките разлики, треба да бидат во срцето на Могила, Амфитеатарот, вечерва, во 21: 00ч, потсетуваат од Винтер Априкот.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе