ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Филмски викенд во паркот на Могила

1.327

Интересна иницијатива на асоцијацијата „Винтер Aприкот“ – да се оживее уште едно прекрасно, ама подзаборавено катче во нашиот град – амфитеатарот на Паркот на револуцијата, на Могилата на непобедените.
Филмска вечер ќе се одржи денеска, со почеток во 21 часот, во Амфитеатарот на Могила.
Како што информираат од „Винтер Aприкот“ манифестацијата долго се подготвува и ова е само прв викенд посветен на филмот со посебен избор на етнографски филмови.
-За оние кои веруваат дека секое место има душа, за оние кои веруваат дека секој човек е приказна, но знаат дека сè не се случува со причина. За оние кои се подготвени да се опуштат и да бидат пренесени во визуелното истражување на човечките разлики, треба да бидат во срцето на Могила, Амфитеатарот, вечерва, во 21: 00ч, потсетуваат од Винтер Априкот.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: