ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ФОТО – ВИДЕО Голем пожар Селце, во близина на манастирот

2.143

Голем пожар кај селото Селце во близина на манастирот Свети Димитрија.

 

Според информации од очевидци, пожарот се шири со голема брзина кон манастирот и луѓе одат да помогнат црковниот храм да не биде зафатен од огнената стихија. 

Екипи на ТППЕ Прилеп се на терен. Наводно, на излетничкото место Селце ученици од основно училиште изведувале дневна екскурзија.

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе