ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(фото) Како изгледа новогодишен Прилеп?

617

Новогодишните и божикните празници се  денови во кои се зближуваме со семејството и пријателите  и заедно прославуваме. А,маѓијата на празнувањето ја надополнвуват новогоидшните украси, и светлината на градот,кои го прават како волжебна бајка.Верувам дека нема семејство кои не посветило внимание да го украси својот дом,со свтликави лампиони, ленти, светилки во разни бои,елка, дедо мраз, елени …а ликотна  старецот со бела бада , со кој секој сака да направи фотографија Дедо Мра, е најбараниот и најпосакуванот лик.

Новогодишен Прилеп : Фото

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе