ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(фото) Како изгледа новогодишен Прилеп?

706

Новогодишните и божикните празници се  денови во кои се зближуваме со семејството и пријателите  и заедно прославуваме. А,маѓијата на празнувањето ја надополнвуват новогоидшните украси, и светлината на градот,кои го прават како волжебна бајка.Верувам дека нема семејство кои не посветило внимание да го украси својот дом,со свтликави лампиони, ленти, светилки во разни бои,елка, дедо мраз, елени …а ликотна  старецот со бела бада , со кој секој сака да направи фотографија Дедо Мра, е најбараниот и најпосакуванот лик.

Новогодишен Прилеп : Фото

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: