ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Колку ќе чини буџетот за 2018 на Општина Прилеп

Четвртиот по ред „Граѓански парламент“, Четвртиот по ред „Граѓански парламент“,

524

Буџетот предвиден за 2018 година,  треба да изнесува 1.135.906.000 денари. Овој предлог буџет во вторник, на 26 декември, ќе биде изнесен на седницата на Советот на Општина Прилеп. Градоначалникот на Општина Прилеп, Илија Јованоски, денеска во големата општинска сала пред граѓаните, НВО секторот и другите граѓански здруженија презентираше како ќе биде распределен Буџетот на општината. Граѓаните можеа да предлагаат и свои идеи и сугестии каде и како најдобро и најпотребно треба да се распределат општинските пари за идната година.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе