CSS Template

Фудаблерките на Деспина негативни на КОВИД 19, утре го започнуваат превенството

108

Фудбалерките на ЖФК Деспина – Прилеп утре стартуваат со превенствените натпревари во Првата женска фудбалска лига. Во рамките на првото коло од Првата македонска женска фудбалска лига, тие гостуваат во Радовиш и ќе се сретнат со екипата на ЖФК Плачковица, од  каде девојките и  стручниот штаб очекуват победа и бодовите да ги донесат дома.

Согласно препораките на здраствената комисија и препораките од ФФМ, пред стартот на првенството беше извршено тестирање за Ковид-19 на сите фудбалерките и стручниот штаб од ЖФК Деспина-Прилеп. По земените и обработени брисови, добиените резултати од тестирањето на сите членови од клуб се негаивни, со што фудбалерките од Прилеп се подготвени за почеток на новата натпреварувачка сезона. „Тестовите за Ковид-19  ги обезбедувњето ФФМ„ – потенцираа од клубот


semm
Vivafarm
Farma Dolneni