ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Фудаблерките на Деспина негативни на КОВИД 19, утре го започнуваат превенството

385

Фудбалерките на ЖФК Деспина – Прилеп утре стартуваат со превенствените натпревари во Првата женска фудбалска лига. Во рамките на првото коло од Првата македонска женска фудбалска лига, тие гостуваат во Радовиш и ќе се сретнат со екипата на ЖФК Плачковица, од  каде девојките и  стручниот штаб очекуват победа и бодовите да ги донесат дома.

Согласно препораките на здраствената комисија и препораките од ФФМ, пред стартот на првенството беше извршено тестирање за Ковид-19 на сите фудбалерките и стручниот штаб од ЖФК Деспина-Прилеп. По земените и обработени брисови, добиените резултати од тестирањето на сите членови од клуб се негаивни, со што фудбалерките од Прилеп се подготвени за почеток на новата натпреварувачка сезона. „Тестовите за Ковид-19  ги обезбедувњето ФФМ„ – потенцираа од клубот

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе