ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Германски Фрајбург е заинтересиран за фудбалер од Житоше

3.488

Второлигашо Братство од Житоше можно е да остане без својот напаѓач, 21-годишниот Насаф Шабанов, неготинец, кој има шанса да премине во германскиот бундеслигаш Фрајбург. Тој е веќе таму, каде интензивно тренира, се подготвува за тестовите што претстојат.

Се работи за исклучително талентиран фудбалер, кој се покажа во пролетниот дел од сезоната на Третата лига – Југ, кога на 9 меча даде 10 гола, кои помогнаа тимот од Житоше да се искачи на 2 место од табелата и да игра бараж. Токму, на бараж-мечот со Турново, Шабанов беше стрелец на единствениот, победоносен гол за историскиот успех, влезот во Втората лига – Исток.

(ВИДЕО) СЛОБОДНИОТ УДАР НА ШАБАНОВ ПРОТИВ ПОБЕДА

https://www.facebook.com/ShampionMK/videos/203594991592288

Шабанов претходно играше за Беласица, Богородица, Превалец, неготински Вардар, Плачковица и Локомотива од Градско.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе