ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Денеска три меча на прилепските екипи

849

Денешното попладне ќе биде искористено за три пријателски меча на кои ќе настапат прилепски екипи. Второлигашот Победа, во рамките на учеството на Турнирот „Вуко Каров“ во Кавадарци, каде се игра по италијански систем (по едно полувреме од 45 минути), во 17 часот ќе се сретне со скопскиот второлигаш Вардар, а во 18.30 часот со домашниот прволигаш Тиквеш.

Женскиот прволигаш Деспина, на Игралиштето со вештачка трева во Прилеп, во 17 часот ќе има дуел со велешкиот прволигаш Борец.

Второлигашот Братство од Житоше следниот пријателски меч го закажа за в петок, со Кораб во Струга

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе