ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Гиче Локвенец : Одбојкарскиот клуб 11-ти Октомври ми е во срцето (ВИДЕО + ФОТО)

1.086

Одбојката му е во срцето а во ракометот доби полна афирмација како генерален секретар , но секако беше и главен организатор во спортската сала на Тутунскиот Комбинат. Тоа е прилепската легенда Глигурче – Гиче Локвенец кој во својот живот максимално е посветен на спортот. Започнал со одбојката уште на дванаесетгодишна возраст , тогаш како дел од екипата на Тутунски Комбинат.

Нормално сите го препознаваат како Гиче одбојкарот, но тој во нашата програма во живо се потсети и на времето кога и долго време , малиот фудбал како спектакл знаеше да го негува во организацискиот дел , со тоа што на времето за публиката која доаѓаше во салата , вели тој , се делеа многу вредни награди со богата културна програма , па дури и организацијата на турнирот во мал фудбал додели тогаш и дујќан за редовен посетител.

Локвенец при гостувањето во нашата програма во живо истакна дека со ракометот пак како спорт стекнал уште поголема афирмација. За почетоците на неговата кариера но и за неговото искуство како генерален секретар и организатор погледнете во целосниот разговор во видеото подолу.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе