ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Гиче Локвенец : Одбојкарскиот клуб 11-ти Октомври ми е во срцето (ВИДЕО + ФОТО)

877

Одбојката му е во срцето а во ракометот доби полна афирмација како генерален секретар , но секако беше и главен организатор во спортската сала на Тутунскиот Комбинат. Тоа е прилепската легенда Глигурче – Гиче Локвенец кој во својот живот максимално е посветен на спортот. Започнал со одбојката уште на дванаесетгодишна возраст , тогаш како дел од екипата на Тутунски Комбинат.

Нормално сите го препознаваат како Гиче одбојкарот, но тој во нашата програма во живо се потсети и на времето кога и долго време , малиот фудбал како спектакл знаеше да го негува во организацискиот дел , со тоа што на времето за публиката која доаѓаше во салата , вели тој , се делеа многу вредни награди со богата културна програма , па дури и организацијата на турнирот во мал фудбал додели тогаш и дујќан за редовен посетител.

Локвенец при гостувањето во нашата програма во живо истакна дека со ракометот пак како спорт стекнал уште поголема афирмација. За почетоците на неговата кариера но и за неговото искуство како генерален секретар и организатор погледнете во целосниот разговор во видеото подолу.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе