ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Голема хуманитарна акција за четирите семејства од прилепските бербери, фризери и козметичари

203

И еснафот на бербери, фризери и козметичари од Прилеп се вклучува во донаториските акции за помош на загрозените семејства чии шти домови беа пеплосани во пожарот при удар од гром ноќта на 28 јули. Со голема акција во организација на прилепскиот еснаф во четврток (04.08.2022), со почеток од 19:00ч. пред Градскиот саат, ќе се одржи хуманитарен хепенинг.

Целта е, ем со работа во која ќе бидат вклучени прилепските бербери, фризери и козметичари, ем со забава (Ди џеј Дејан Ефтинџиоски) присутните да користат услугите на занаетчиите и да уживаат во убава музика. Во целост собраните средства ќе бидат наменети за помош на семејствата чии домови изгopeа во пожарот предизвикан од удap на гpoм.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе