ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Запленета дрога во прилепско во вредност од околу 300.000 евра

361

Полициските сирени денеска се огласија. Во прилепско во  тек е голема акција на МВР  во која е запленето поголемо количество дрога во вредност од околу 300.000 евра.

Според неофицијални информации, станува збор за уште еден пресечен меѓународен канал за шверц со дрога, а има и приведени наркодилери.

Од Министерството за внатрешни работи потврдуваат дека во тек е полициска акција, а повеќе детали најавуваат по целосно завршување на акцијата.

Переземено:24инфо.мк

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе