ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(Видео голови) ПОБЕДА ТРИУМФИРАШЕ НА СТАРТОТ ОД ПРВЕНСТВОТО

970

Во Првото коло во ВМФЛ – ИСТОК , Победа на својот стадион “Гоце Делчев“ и пред својата публика, која дојде да го поддржи својот миленик, го победија Кит Го со 2:1, иако губеа на полувреме со 0:1. (0-1 Андонов 33 мин, 1-1 Даниел Карчески во 70 мин и 2-1 Дарко Ангелески, 78 мин од пенал).

https://www.facebook.com/petar.dimoski/videos/820955368604686
Видео од архивата на официјалната ФБ фан страна на ФК Победа

Фудбалерите потврдија дека ќе го „дадат срцето на терен„ пред својата публика, играјќи после неколку години прв првенствен натпревар на возобновениот стадион, па и покрај водството на госите, тие успеаа второто полувреме да го преточат во своја корист. Во 70 мин. Карчески се проби низ гостинската одбрана и постигна гол за нерешен резултат што ја крена публиката на нозе, која е желна за добар фудбал.

А, потоа само неколку минути госите направија прекршок во својот шеснаесетник, соборувајќи еден од прилепските фудбалери, при што главниот судија не се двоумеше да покаже на белата точка. Во реализацијата на пеналот за Победа успешен беше Ангелески и му ги донесе првите три бода на ФК Победа краен ,резултат 2:1.

Во продолжението по 90 мин. , госите имаа уште една посериозна шанса , но резултатот остана не променет, а фудбалерите гордо се поздравија со својата верна навивачка група „Мајмини“ .

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе