ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Почина младата круешевчанка која падна во кома по убод од инсект

1.009

Почина Ирена Богданоска од Крушево, која на 09.08.2021 година, по убод од инсект падна во кома. Таа беше пренесена во една од приватните болници во Скопје и се бореше за живот, а причина за комата во која западна бил убод од инесект. Пред две недели нејзините блиски побара донации за да може да го платат лекувањето, но сега соопштуваат дека Ирена не ја добила битката. Нејзиниот татко на ФБ објави:

Почитувани роднини драги пријатели во овие тажни и тешки моменти чувствувам потреба да се заблагодарам на сите здраствени работници и на целиот народ кој се солидаризираше со нас во најтешките моменти на моите крушевчани , но за жал и покрај сите напори мојата ќерка Ирена ја загуби битката, објави вчера преку социјалната мрежа на Фејзбук нејзиниот татко Ѓоко Костоски.

Богданоска трета недела беше во кома и се бореше за живот по убодот од инсект. За жал не успеа.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе