ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Горел автомобил кај Вештачкото езеро и пожар настанaл во штала кај Дабница

571

Вчера ,на 02.12.2021, кај мсноста „Дабница“ настанал пожар во штала и помошни простории, сопственост на лицето З.М.(59) од Прилеп.  За среќа, нема повредени лица,а пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица – Прилеп.

Увид извршила екипа на ОВР Прилеп -информираат од МВР Битола.

Во вчерашниот ден  (02.12.2021)  во ОВР Прилеп било пријавено и тоа, дека на пат за Вештачко Езеро  настанал пожар во патничко моторно возило „рено меган “со прилепски регистарски ознаки, во  сопственост на лицето Б.С.(29) од Прилеп.  Возилото претходно било оставено не заклучено и било одземено на ул.„Прилепски бранители“,  се вели во полицискиот билтен

Увид извршила екипа на ОВР Прилеп,па се преземаат мерки за расчистување и на овој случајот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе