ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Градоначалникот на Крушево позитивен на корона вирус

663

Томе Христовски, градоначалникот на Крушево, е позитивен на коронавирусот. Во текот на вчерашниот ден Христоски бил хоспитализиран на Инфективната клиника во Скопје. Првите симптоми ги почувствувал во неделата вечерта, по што во понеделникот направил тест, кој покажал дека е позитивен на ковид 19. Според информациите од општинската прес служба неговата состојба е стабилна. 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе