ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Со хуманитарна акција одбележана годишнината од формирањето на ОК на ВМРО ДПМНЕ -Прилеп

1.329

По повод 31 година од формирањето на ОК на ВМРО ДПМНЕ- Прилеп партиските челновите одучија да го одбележат со хуманитарна акција каде се донираат парични средства намнети з социјално загрозени семејства. По тој повод претседателот на ОК на ВМРО ДПМНЕ Дејан Проданоски истакна на прес конференција

„Денес се навршуваат 31 година од формирањето на Општинскиот комитет во Прилеп. Една долга традиција и историја во формирањето на сите институции во градов. Согласно мерките кои се активни сега, одлучивме оваа година овој јубилеј да го прославиме со една хуманитарна акција. Средствата кои што ќе ги собереме на овој настан ќе ги дадеме на социјално загрозени семејства и онаму каде што е најпотребно. Сигурни сме дека после победата на ВМРО-ДПМНЕ на следните локални избори, ќе се трудиме и ќе направиме што помал број на семејства да имаат ваква потреба. Односно целта на ВМРО-ДПМНЕ како и секогаш е Прилеп да стане европски, современ град, кој што се помалку ќе има финансиски и економски проблеми кај своите граѓани. Нека е честит празникот и се надевам до година дека сите здрави, живи, весели ќе го прославиме во поголем број и дека ова ќе биде последна криза која што ја проживеал Прилеп во последните 4 години“ -рече тој

https://www.facebook.com/okprilep/videos/4188779251203772
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе