ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Играјте!Со наградна игра „Двеодоливата Чоко Стоби Флипс“ на Витаминка до веспа

847

 „Двеодоливата Чоко Стоби Флипс“ наградна игра го заокружи првиот месец на извлекувања со 288 извлечени добитници. Денеска  е доделена првата месечна награда – веспа Aprilia SR 50, која отиде во рацете на Филип од Кичево.Еве, што вели тој  : https://www.youtube.com/watch?v=rGU4H1896Uo

Извлечени се и трите iPhone 8 телефони, како и првите 2 електрични велосипеди и првиот лаптоп. Дополнително се извлечени и добитниците на неколку фотоапарати Instax Mini 9, Samsung таблети, дронови, Sony слушалки и многу други награди како маици, крпи за плажа, пакет производи, карти за Cineplexx. Среќните добитници се од повеќе градови низ државата:  Скопје, Прилеп, Битола, Охрид,Куманово,Тетово…

 

.

Како до награди?!

Наградната игра на Витаминка продолжува уште 4 недели, до 19.05.2019 година, 23:59 часот, а веќе започнаа извлекувањата на преостанатите 288 двеодоливи награди. Учеството е едноставно, се што треба да се направи е да се купи некој од промотивните производи, да се испрати бројот и времето кое е означено на фискалната сметка на која се наоѓа најмалку еден од производите што учествуваат во наградната игра, заедно со име, презиме и телефонски број преку бесплатна порака на јавниот Вибер профил на компанијата Витаминка.

 

Кои производи учетвуваат?!

Во наградната игра учествуваат  поризводите Чоко Стоби Флипс (кафен) од 30, 60 и 80 грама, Чоко Стоби Флипс (бел) од 30 и од 80 грама, Чоко Стоби Флипс (кокос) од 30 грама и Чоко Стоби Флипс (без шеќер) од 30 грама.

Како може да се учетвува?!

Со испраќањето на фискалната сметка, учесниците учествуваат за некоја од двеодоливите награди за тековната недела, но и за главната месечна награда. За втората месечна награда учествуваат сите фискални сметки испратени од шестата до деветтата недела.

„Двеодоливата Чоко Стоби Флипс“ наградна игра се спроведува на целата територија на државата, а право на учество имаат сите полнолетни физички лица, кои ги исполнуваат условите и кои ќе купат најмалку еден од производите опфатени со наградната игра и ќе го внесат и испратат бројот и времето кое е означено на фискалната сметка преку официјалниот Вибер профил на компанијата. На јавниот профил на компанијата Витаминка на Вибер може да се пристапи преку отворање на линкот https://chats.viber.com/vitaminkachatbot/

Инаку, добитниците на награди во наградната игра ќе бидат извлечени по компјутерски пат, преку софтвер, користејќи алгоритам за случаен избор, без влијание на човечки фактор.За времетраењето на наградната игра се достапни и нови Чоко Стоби Флипс вибер стикери кои може да се преземат на линкот https://bit.ly/2Jkl0l1

Дополнителни и подетални информации за учеството во наградната игра, може да се добијат преку електронска порака на e-mail адресата: [email protected] или на интернет страната на Витаминка: www.vitaminka.com.mk/dveodolivanagradnaigra.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: