ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Улица од 21 век

958

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Имаат, тротоар, но немаат асфалтирана улица! Имаат и маалско паркче,  но казат кал кога ќе излезат од својата порта.  Жителите на ул  “Боца Ивaноска “ над ул.“ Октомвриска“ , во нас. „Марин Маало“ неколку години молат за асфалтирање на нивната улица. Бараат ли многу,овие луѓе?!.

Велат „живееме во 21 век, но како да живееме во средниот! “  Тие одлучија да направата и петиција, со која ќе ги  бараат своите граѓански права – да не казат в кал, да се асфалтира нивната улица,кој наликува на селски пат

.„ Нашите чевли постојано се валкани, а автомобили каливи. Децата ни казат во кал, а ние сме немоќни нешто повеќе да направиме ! „ – ни пишаа тие и ни ја испратија оваа фото галерија

 

Момчето, кој комуницираше со нас ,жител, од  оваа улица на својот facebook ги овјави фотографиите и  напиша:

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе