ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Илиоски-Цинцароски: ние сме “џудо соединение” за високи дострели

936

Менде Илиоски e актуелен претседател на ЏК Санкаку sудија Б категорија, поранешен член на ЏК Сеишин каде и моментално партиципира во соработка помеѓу Сеишин и Санкаку, и некогашен член на ЏК Прилеп, носител на црн појас 1 дан-степен, a Марио Цинцароски е носител на кафеав појас 1Кју , кандидат мајсторски актуелен џудист во ЏК Сеишин од самиот почеток, лиценциран спортски Џудо учител , асистент на тренер со малите возрасни категории во клубот. И двајцата ги поврзува едно нешто , џудото. Спорт кој го сакаат подеднакво иако генерациски се различни. Но заедно со останатите со брзи чекори одат напред , се со цел да бележат уште позначајни резултати презентирајќи го Прилеп на државните натпревари а Македонија на меѓународна сцена.

За успесите на џудо клубовите Санкаку и Сеишин и за тоа како се стигнува до одлични резултати , тимска работа која носи титула во земјава и за тоа како правилно треба да се развиваат џудистите , во разговорот кој може да го погледнете во целост , од гостувањето во програмата во живо на Радио Пела

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе