ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Информација или дезинформација ?!

804

Утрово на социјалните медиуми беше споделена информација поврзана со известување од директорот на Општата болница „Борка Талески“ – Прилеп, д-р Драган Богоески, за наводно штедење на заштитни маски.

Во известувањето стои:
Директорот на Општата болница „Борка Талески“ Прилеп, веднаш ја демантираше информацијата. Тој со допис до медиумите вели дека болницата има доволно заштитни маски и заштитни средства во овој период на пандемија на корона вирусот.

Во неговото известување стои:

Воедно, Општата болница „Борка Талески“ – Прилеп, ги информира граѓаните да ги сведат на минимум посетите во болницата, и тоа како пациенти, само во најитни случаеви, но и како посетители на болните за да се превенира зараза од корона вирусот.
Возрасните хронични болни да останат дома, за да не се изложуваат на опасност.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе