ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Инспиративна изложба на прилепскиот уметник Давид Атанасоски

185

Вечерва, 8 април, во Ликовната галерија на ЦК”Марко Цепенков” е отворена изложбата “Геолошки пресек 2” од уметникот Давид Атанасоски.

Изложбата, вели уметникот, е инспирирана од примарните архитектонски конструктивни елементи,

од природната стратиграфија и слоевитост на земјата и севкупната историја, книжевност и наука на човештвото.
„Вертикално испратените објекти се прилагодливи во релација со урбани и архитектонски затворени простори – нагласи уметникот Давид Атанасоски.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе