ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Исполнет цензусот, започна пребројувањето!!!

440

Гласачките кутии се затворени во 19 часот, а според ДИК до 18 и 30 мин. часот излегле на гласање 795.577 избирачи, со што остврен е цензусот за избор на Претседател.
На гласачките места излегле 44,5 отсто од запишаните гласачи во избирачкиот список, информира претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Деркоски.
Овие податоци се од обработени 3.428 избирачки места.
Според Дерковски, изборниот ден поминал добро, мирно, достоинствено, без поголеми нерегуларности.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе