ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пелагониските општини до 17 ч. бележат поголема излезност од првиот круг

447

Поголема излезност до 17 часот во вториот круг од претседателските избори во однос на првиот од пред две недели денеска, се забележува во речиси сите поголеми општини, според податоците кои ги објави Државната изборна комисија.
Во Пелагонија во двете најголеми општини во Прилеп изнесува 53,16 – 50,3 излезноста е за повеќе од 3 проценти поголема, споредбено со првиот круг, во Битола е 45,5 наспроти 39,45.
Најголема излезност во вториот круг од претседателските избори до 17 часот има во Македонски Брод, каде што на гласање излегле 61,29 отсто од запишаните избирачи. Над 60 отсто излезност има уште во Крива Паланка со 61,28 отсто, Демир Хисар со 60,4 и Демир Капија со 60,28 проценти одѕив.
Најмала излезност има во Желино, каде што до 17 часот на гласање излегле 12,42 отсто од регистрираните избирачи.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: