ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Избрани селекторите на македонското џудо

441

По предлог на спортскиот директор на Џудо федерацијата на Македонија, Ѓорѓи Стојанов, кој пред два дена беше избран за спортски директор на Џудо федерацијата на Македонија (ЏФМ) и позитивното мислење на Стручниот совет, во Прилеп, Извршниот одбор по електронски пат гласаше и едногласно ги реизбра селекторите на националните селекции на ЏФМ

За селектор на пионерите е избран Александар Фузевски, на кадетите Игор Димитријски, на јуниорите Горан Мицкоски и на сениорите Игор Паскоски, а Киро Здравески е селектор на ветераните.

Испразнетото место селектор за помлади пионери го преземаТрајче Марков.

За член на Стручниот совет е избран Александар Ацески.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе