ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчанец повреден во сообрајќајка

920

Прилепчанец се здобил со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа која се случила на патот Прилеп-Кавадарци.

 Како што информира МВР, на 04.12.2020 во 17:30 било пријавено дека на патот Прилеп – Кавадарци, кај каменоломот, патничко возило „форд фиеста“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од 36-годишниот М.С. од Прилеп, излетало од патот. Во незгодата сопатникот од возилото, 38-годишниот Х.С. од Прилеп се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница Прилеп. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе