ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Изложбата на слики „Без наслов“ од уметницата Касиопеја, вечерва, последна пред воведување на рестрикциите?!

767

Во ликовната галерија од ЦК„Марко Цепенков“ – Прилеп, вечерва ќе биде поставена изложбата на слики „Без наслов“ од уметницата Касиопеја Наумоска, која ќе се претстави со 20 дела. Изложбата ќе трае до 2 ри ноември, доколку денеска Владата не одлучи воведување рестриктивни мерки како превенција од Ковид 19, во кои, покрај останатите мерки, од Комисијата за заразни болести е предложено и забрана за одржување на јавни настани од културата.

Касиопеја Наумоска  е родена 1968 во Скопје, таа дипломирала на ФЛУ во Скопје и е магистер по Студии на култура. Наумоска има реализирано повеќе самостостојни и групни изложби во и вон Македонија.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе