ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Шест случаи на новозаразен – едно лице на возраст од 63 години почина!

838

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска (понеделник, 19-ти октомври) во Прилеп има 6 нови случаи на коронавирус, од последици на коронавирусот почина едно лице на 63-годишна возраст, а 6 лица оздравеле од заразната болест. Бројот на активни случаи изнесува 226, од кои 192 се наоѓаат на домашно, а 34 на болничко лекување.

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 574 лица.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 931.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе