ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЈКП Комуналец: Март го посветуваме на зелен и чист Прилеп

166

Во соработка со Локалната самоуправа , в.д. директорот Рубично Абрашоски, најавува дека овој месец ќе биде посветен на зеленилото во градов, со засадување на различни видови на дрвја на повеќе локации. Активностите се во тек, па така денеска дрвја од видот платан засадуваа  комуналците во паркот кај Основниот суд и во парковите во населбата Димо Наредникот.

Со оглед што на 21 март е Ден на пролетта, или Ден на екологијата, комуналците овој месец го посветуваат на зеленилото, со засадување на нови садници, одржување и фито заштита на постојното зеленило.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе