ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Кадровски промени во институции во Прилеп

853

Три институции во Прилеп ќе добијат нови директори, неофицијално дознава радио Пела.

На местото на досегашната в.д. директорка на ЈКП Комуналец – Прилеп, Ирена Станковска, доаѓа Сашо Велески, кој досега беше во Управниот одбор на Телеком , а јавноста го знае и како советник во советничката група на СДСМ во предходниот состав, и како поранешен претседател на ОО СДСМ Прилеп

Во гимназијата, “Мирче Ацев” , проф. Весна Миланоска ќе го замени досегашниот директор Димче Настоски, кој ја предводеше оваа образовна институција од 2017 година, а во СОУ “Ѓорче Петров”, на местото на досегашниот директор Страшо Ѓорѓиоски, директорското столче ќе го заземе проф. Петра Лукароска.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе