ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Кадровски промени во институции во Прилеп

1.025

Три институции во Прилеп ќе добијат нови директори, неофицијално дознава радио Пела.

На местото на досегашната в.д. директорка на ЈКП Комуналец – Прилеп, Ирена Станковска, доаѓа Сашо Велески, кој досега беше во Управниот одбор на Телеком , а јавноста го знае и како советник во советничката група на СДСМ во предходниот состав, и како поранешен претседател на ОО СДСМ Прилеп

Во гимназијата, “Мирче Ацев” , проф. Весна Миланоска ќе го замени досегашниот директор Димче Настоски, кој ја предводеше оваа образовна институција од 2017 година, а во СОУ “Ѓорче Петров”, на местото на досегашниот директор Страшо Ѓорѓиоски, директорското столче ќе го заземе проф. Петра Лукароска.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе